Nowy premier nie jest zwolennikiem 'apteki dla aptekarza'. Co to oznacza dla farmaceutów? | farmacja.pl

Nowy premier nie jest zwolennikiem 'apteki dla aptekarza'. Co to oznacza dla farmaceutów?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-12-11 09:54:26 /

Prawdopodobnie dziś prezydent Andrzej Duda powoła rząd na czele z nowym premierem Mateuszem Morawieckim. O to, co oznacza ta zmiana dla środowiska aptekarzy zapytał Elżbietę Piotrowską-Rutkowską serwis politykazdrowotna.com...

- Zmianę na stanowisku Prezesa Rady Ministrów można odczytywać nie inaczej, jak położenie mocniejszego akcentu na sprawy gospodarcze naszego kraju, wynikające choćby z nowych wyzwań stojących przed polskim rządem. Biorąc pod uwagę ten aspekt, Mateusz Morawiecki stał się naturalnym kandydatem do objęcia fotela premiera, tym bardziej że przez ostatnie lata dał się poznać jako promotor polskiej gospodarki oraz gorący zwolennik patriotyzmu gospodarczego - uważa Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Prezes NRA przypomina, że inicjując szereg działań, które przyczyniły się do zmniejszenia skali patologii w sektorze aptecznym - choćby w zakresie wyłudzeń podatkowych niektórych sieci aptek – Morawiecki udowodnił swoją skuteczność. Wierzy ona, że ten kierunek będzie kontynuowany przez nowego premiera.
- Głęboko wierzę, że zmiana na stanowisku szefa polskiego rządu pozytywnie wpłynie na przyspieszenie prac nad rozpoczętymi we współpracy z Ministerstwem Zdrowia projektami, tak aby polska farmacja mogła się rozwijać, a farmaceuci mieli jak najlepsze warunki do pracy w naszym kraju - twierdzi Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Serwis politykazdrowotna.com przypomina, że Mateusz Morawiecki nie był zwolennikiem jednej z kluczowych dla samorządu aptekarskiego ustaw - tzw. "Apteki dla aptekarza".

Cały komentarz Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej dostępny jest na stronach serwisu Polityka Zdrowotna.

Źródło: politykazdrowotna.com

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj