Pilotaż opieki farmaceutycznej tylko w dwóch miastach? | farmacja.pl

Pilotaż opieki farmaceutycznej tylko w dwóch miastach?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2018-04-16 08:50:00 /

Podczas ostatniego spotkania zespołu ds. pilotażu opieki farmaceutycznej, dyskutowano o możliwości połączenia próbnego programu opieki farmaceutycznej z pilotażem e-recepty, obejmującym Siedlce i Skierniewice. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że aktualnie celem jest zbudowanie infrastruktury CSIOZ, która będzie pełniła funkcję bazy danych...

Redakcja MGR.FARM zadała w ostatnim czasie ministerstwu zdrowia DZIESIĘĆ PYTAŃ O POLSKIE APTEKARSTWO. Obszerne odpowiedzi udzielone przez resort zostały opublikowane w najnowszym numerze magazynu MGR.FARM. Jedno z pytań dotyczyło toczących się obecnie prac zespołu ds. pilotażu opieki farmaceutycznej, który został powołany przy ministerstwie zdrowia.

- Podczas ostatniego spotkania zespołu ds. pilotażowego wdrożenia opieki farmaceutycznej, dyskutowano o możliwości połączenia próbnego programu opieki farmaceutycznej z pilotażem e-recepty, obejmującym Siedlce i Skierniewice (ok. 60 aptek) - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Resort wskazuje, że założenia e-recepty są nadal dyskutowane i rozwijane, a wszelkie zmiany będą wprowadzane stopniowo.

- Od 1 maja 2018 r. e-recepta (wraz z ewentualnym pilotażem opieki farmaceutycznej) zostanie wprowadzona na terenie testowym i przez kilka miesięcy będą zbierane uwagi na temat działania systemu. Następnie system będzie stopniowo rozwijany, tak aby zawierał wszystkie funkcjonalności niezbędne w procesie opieki farmaceutycznej - informuje ministerstwo zdrowia. - Istotną rolę będzie pełniło Indywidualne Konto Pacjenta, powiązane z systemem e-recepty, umożliwiające komunikację na linii: pacjent – farmaceuta – lekarz.
Resort zdrowia odniósł się również do sygnałów, według których z dezaprobatą miała spotkać się propozycja, aby pilotaż opieki farmaceutycznej oprzeć na rozwiązaniach IT firmy Kamsoft.

- Aktualnie celem jest zbudowanie infrastruktury CSIOZ, która będzie pełniła funkcję bazy danych, a dostęp do danych będzie mógł być udzielony tylko za zgodą pacjenta. Poszczególni przedsiębiorcy (apteki, przychodnie) mogą dowolnie wybrać dostawcę oprogramowania, a dostęp do danych będzie udzielany przez CSIOZ bez względu na firmę IT - zapewniło ministerstwo zdrowia.

Przeczytałeś tylko 10% całego artykułu. Reszta dostępna w najnowszym numerze magazynu MGR.FARM

W dalszej części artykułu między innymi o walce z nielegalnym wywozem leków, ustawie o zawodzie farmaceuty, wynagrodzeniach farmaceutów w szpitalach, problemie niedoboru farmaceutów w aptekach, marżach na leki refundowane...

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj