Aktualności

23.05.2017

Polskie apteki cofają się do XIX wieku?

Marcin Piskorski, prezes ZPA PharmaNET, jednoznacznie krytykował ustawę, która w czerwcu wejdzie w życie.

- Ja reprezentuję środowisko właścicieli aptek, którzy nie są farmaceutami. Co trzecia aptek w Polsce należy do takiego przedsiębiorcy. My tą ustawę uważamy za szkodliwą dla naszego środowiska, ponieważ ona powoduje, że taki właściciel, który nie jest farmaceutą, taką aptekę może tylko stracić - mówił Piskorski.

23.05.2017

Decyzja o wygaszeniu kształcenia techników zapadła w 2014 roku

- Z uwagi na fakt, iż zawód technika farmaceutycznego jest zawodem właściwym dla ministra właściwego do spraw zdrowia, decyzja o wygaszaniu kształcenia w tym zawodzie została podjęta w resorcie zdrowia. Informujemy, iż minister właściwy do spraw zdrowia w 2014 r.

23.05.2017

Czy apteka może wydać receptę organom ścigania?

- W przypadku żądania przez prokuraturę wydania oryginałów recept z apteki proszę o skontaktowanie się z prokuratorem prowadzącym np. mailem na adres prokuratury, z podaniem sygnatury akt podanej w piśmie, o ustalenie trybu wydania recept, z zaznaczeniem, że są to dokumenty nie tylko finansowe, ale zawierające także dane wrażliwe pacjentów - przypomina Krystian Szulc.

22.05.2017

Nowy zawód czy licencjat? Posłowie pytają o techników farmaceutycznych

Przedstawiciele IGWPAiA spotkali się między innymi z Małgorzatą Pępek, którą zaalarmowali iż wprowadzane obecnie zmiany do zapisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw są zagrożeniem dla ich miejsc pracy.

22.05.2017

Setki wniosków na apteki trafiają do WIF

- Chodzi o zdobycie jak największej liczby zgód, aby zabezpieczyć rozwój na kolejne lata - mówi nieoficjalnie przedstawiciel jednej z krajowych sieci aptek w Rzeczpospolitej.

I faktycznie. Firmy nie czekając na wejście w życie ustawy podpisanej 16 maj przez prezydenta, ruszyły do Wojewódzkich Inspektoratów Farmaceutycznych z wnioskami o zgody na otwarcie apteki.

22.05.2017

Aptekarze - wrogowie dwóch reżimów

- Aptekarze w danej Polsce cieszyli się sporym autorytetem. To nie byli prości sprzedawcy leków. Do nich przychodziło się po radę w sprawie drobnych schorzeń i urazów. Aptekarze brali na siebie część odpowiedzialności za stan zdrowia lokalnych społeczności. Im mniejsza ta społeczność, tym większa była odpowiedzialność, ale też szacunek i prestiż. To nakładało na tę grupę zawodową kolejne obowiązki.

22.05.2017

Dowiozą leki do domu w godzinę

Opcja jest dostępna dla mieszkańców Warszawy i Krakowa. Platforma – po podaniu przez klienta adresu dostawy – wskazuje listę sklepów w okolicy, produkty można wybrać bezpośrednio ze strony internetowej Szopi.pl. Zlecenie wysyłane jest do dostawcy, który dokonuje zakupu wybranych produktów i dostarcza je na wskazany adres. Minimalny czas oczekiwania na dostawę – jedna godzina.

22.05.2017

Jak się wpuści wilka do owczarni, trudno go przepędzić

- Z punktu widzenia lekarza i byłego wiceministra, który chciał podobne rozwiązanie wprowadzić dużo wcześniej, gratuluję obecnemu rządowi - mówi w Gazecie Lubuskiej Marek Twardowski, prezes Lubuskiego Związku Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej Porozumienie Zielonogórskie. - Na tym rynku nie może panować wolna amerykanka, apteka to nie sklep, ale placówka służby zdrowia, gdzie wykwalifikowana osoba sprzedaje leki na receptę.

19.05.2017

Słodki aptekarz

Walentyn Pankiewicz i Michał Dziemianowicz. Pierwszy jest farmaceutą, drugi studentem prawa. Jeden tworzył blog kulinarny Twardy Szparag i kilka lat temu walczył na smak w pierwszej edycji MasterChefa, był też finalistą Polskiego Turnieju Wypieków, a drugi dotąd pod szyldem Cooking Law prowadził autorską pracownię wypieków. Teraz połączyli siły tworząc markę wypieków "Słodkie Chłopaki".

19.05.2017

Hodzi o to, rzeby jenzyk gientki powiedziau fszystko, co pomyśli guowa

Wróćmy jednak do niedawnego zwrotu akcji, rodem z trzeciorzędnych filmów emitowanych przez niszowych nadawców. W przestrzeni medialnej znikąd pojawił się wyssany z brudnego palca rzekomy problem… odbierania uprawnień technikom farmaceutycznym.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj