Aktualności | farmacja.pl

Aktualności

11.12.2017

Nowy premier nie jest zwolennikiem 'apteki dla aptekarza'. Co to oznacza dla farmaceutów?

- Zmianę na stanowisku Prezesa Rady Ministrów można odczytywać nie inaczej, jak położenie mocniejszego akcentu na sprawy gospodarcze naszego kraju, wynikające choćby z nowych wyzwań stojących przed polskim rządem.

11.12.2017

BAS: Zakaz reklam aptek zgodny z konstytucją RP

Naczelna Izby Aptekarska opublikowała na swojej stronie internetowej stanowisko Biura Analiz Sejmowych dotyczące zakazu reklamy. Jak podkreśla w nim BAS, zakaz taki jest niezbędny dla realizacji zakładanego przez ustawodawcę celu, w tym sensie, że nie istnieje inny, mniej restrykcyjny środek, który pozwalałby na osiągnięcie tego samego skutku.

11.12.2017

VIDEO: Zamiana leku może łamać prawa pacjenta

Leki biologiczne to farmaceutyki, których substancja czynna została wytworzona przez organizmy żywe – przykładem jest insulina od lat wykorzystywana w leczeniu cukrzycy. Obecnie leki biologiczne są szeroko stosowane w onkologii, do najpopularniejszych należą przeciwciała monoklonalne. To molekuły znacznie bardziej zaawansowane w stosunku do tradycyjnych leków wytwarzanych za pomocą syntezy chemicznej.

11.12.2017

To upokarzające dla farmaceuty, żeby czekał, aby o drugiej w nocy sprzedać prezerwatywy

Jakie leki kupują w nocy klienci aptek? Zdaniem ich właścicieli to w zdecydowanej większości trzy produkty; prezerwatywy, żele intymne i pojemniki na mocz. Czasem tabletka „dzień po”. Ewa Strzelec, właścicielka sieci aptek „Millenium” na sesji nie przebierała w słowach.

08.12.2017

Norwegia też z Viagrą bez recepty?

Norwegia chce pójść w ślady Wielkiej Brytanii, gdzie z końcem listopada władze dopuściły sprzedaż najbardziej znanego środka na potencję bez recepty. Zmiany na Wyspach ocenili pozytywnie m.in.

08.12.2017

Pielęgniarki nie powinny przepisywać antybiotyków

Zakończyły się konsultacje społeczne do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia, gdzie określone zostały grupy leków, na które recepty będą mogły wypisywać pielęgniarki i położne. Lekarze rodzinni z Federacji Porozumienie Zielonogórskie i Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia krytycznie odnoszą się do zaproponowanej przez resort zdrowia listy.

08.12.2017

Aptekarzu! Czas podłączyć swoją aptekę do ZSMOPL!

- W związku z opublikowanym w dniu 1 grudnia 2017 r. komunikatem Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia [dalej: CSIOZ] pt.

08.12.2017

Polski robot przygotuje leki w szpitalach

Jak ma działać UnitDoseOne? Po tym jak lekarz przepisze pacjentowi leki, system zbierze te dane z systemu informatycznego szpitala i określi, jakie leki i w jakich dawkach będą potrzebne. Potem sprawdzi stany magazynowe w systemie UnitDoseOne, a gdy czegoś może na dany dzień zabraknąć, zgłasza, że do urządzenia trzeba zapakować dodatkowe dawki.

07.12.2017

Dziś w sejmie o "Pakiecie dla farmacji"

Zespół spotka się dzisiaj o godzinie 16, w sali im. Ignacego Daszyńskiego (nr 101, bud. C-D). Przypomnijmy, że będzie to już drugie posiedzenie tego zespołu poświęcone rynkowi farmaceutycznemu. Ponad rok temu jego członkowie spotkali się w trakcie procedowania tzw. "apteki dla aptekarza" i próbowali znaleźć alternatywne rozwiązanie dla problemów polskich aptek (tytuł spotkania brzmiał "Polskie apteki na zakręcie - od 1 do 51 procent").

07.12.2017

Oto 5 leków, z największym budżetem reklamowym w listopadzie. Czy te kwoty jeszcze zaskakują?

W listopadzie największy budżet na reklamę przeznaczyła branża farmaceutyczna – jej wydatki reklamowe stanowiły 38% wszystkich nakładów na reklamę w branżach zbadanych przez IMM. Na drugim miejscu znalazła się branża handlowa (która zwiększyła nieco udziały w porównaniu z poprzednim miesiącem), na trzecim – finansowa.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj