Aktualności

22.08.2017

Metalowa ścianka w aptece, a przechodniość izby ekspedycyjnej

Jak donosi Rzeczpospolita, spółka prowadząca od dziesięciu lat na terenie Warszawy i okolic kilka aptek ogólnodostępnych wystąpiła o udzielenie zezwolenia na otwarcie kolejnej. Inspektorzy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego stwierdzili jednak, że lokal przeznaczony na aptekę nie spełnia warunków określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia z 2002 r.

22.08.2017

Mapa aptek 'bez sumienia'

- W lipcu weszło prawo, które likwiduje dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Wbrew przepisom, w Polsce są apteki, które odmawiają sprzedaży pigułki "dzień po" na receptę, zasłaniając się klauzulą sumienia - piszą organizatorzy akcji i apelują o stworzenie listy takich aptek.

22.08.2017

Na nowych przepisach skorzystają apteki w centrach handlowych

- Ustawa może wpłynąć na tempo rozwoju nowych placówek. Głównym powodem jest przede wszystkim brak farmaceutów spełniających kryteria określone w ustawie oraz posiadających odpowiedni kapitał.

21.08.2017

Lekarze mają prawo krytykować homeopatię

Decyzją z 3 sierpnia 2017 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów umorzył postępowanie antymonopolowe w sprawie podejrzenia zawarcia na krajowym rynku świadczeń zdrowotnych przez Naczelną Izbę Lekarską „porozumienia ograniczającego konkurencję na krajowych rynkach sprzedaży produktów leczniczych homeopatycznych wydawanych z przepisu lekarza polegającego na ograniczeniu dostępu do tych rynków przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż ww.

21.08.2017

Wiceminister zdrowia zapowiada walkę ze znachorami

Okazuje się, że pani wiceminister stawiła się na konferencji, żeby dementować nieprawdziwe teorie tzw. medycyny alternatywnej. W rozmowie z na:Temat tłumaczy, dlaczego przedstawiciele resortu powinni uczestniczyć także w takich spotkaniach.

21.08.2017

W ciągu roku przybyły 583 apteki sieciowe

To trend, który trwa już od kilku lat - ubywa aptek należących do farmaceutów, a w ich miejsce wchodzą "sieciówki". Teraz jednak sytuacja się zmieni. Od 25 czerwca obowiązują nowe przepisy dotyczące otwierania aptek - tzw. 'apteka dla aptekarza'. Nowe placówki będą powstawały wyłącznie w miejscach spełniających kryteria demograficzne i geograficzne, a właścicielem będzie mógł być tylko farmaceuta.

21.08.2017

Niemiecki farmaceuta oszukiwał pacjentów

Działając w ten sposób aptekarz oszukał kasy chorych na 56 mln euro. Ponad tysiąc pacjentów onkologicznych przyjmowało te środki w ramach chemoterapii, podobnie jak inne leki, które miały przez to dużo słabsze działanie lub nie miały żadnego. Sędziowie muszą obecnie zbadać i zdecydować, czy przeciwko farmaceucie zostanie wniesiona sprawa karna.

18.08.2017

Czego farmaceuci dowiedzą się o sobie z tego filmu?

"Botoks" to inspirowane autentycznymi zdarzeniami historie odważnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które muszą mierzyć się z trudnymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska.

18.08.2017

Wyrób medyczny jak suplement diety

- Przepisy dotyczące wyrobów medycznych nie nadążyły za pomysłowością czołowych firm farmaceutycznych w naszym kraju. Projektowanie nowych produktów nie zatrzymało się na powlekających gardło lizakach z porostem islandzkim czy nawilżających kroplach do oczu z kwasem hialuronowym - pisze Marcin Piątek w najnowszym Biuletynie Informacyjnym Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

18.08.2017

Reklama degraduje aptekę do poziomu sklepu z lekami

26 maja oddział PTSF Wrocław, w ramach cyklu spotkań Przyszłość Farmaceuty, gościł prezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej mgr farm. Pawła Łukasińskiego. Przy tej okazji powstał wywiad, który niedawno opublikowano na stronie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj