Opinie | farmacja.pl

Opinie

11.12.2017

Zbyt podobne opakowania leków to problem

Na podstawie danych z reportażu, każdy farmaceuta może wywnioskować, o które leki chodzi. Nazwijmy je B1 (lek stosowany w jaskrze) i B2 (antybiotyk). Oba w postaci kropli do oczu, choć dla tego dziecka antybiotyk zalecony był do podawania donosowego. Kluczem do zrozumienia zaistniałej kaskady zdarzeń jest szata graficzna opakowań omawianych leków.

08.12.2017

Ankara

Gdzieś tam daleko, w szerokim świecie, dzieją się w tym czasie ważne rzeczy – izraelska armia walczy w wojnie sześciodniowej, wojska Układu Warszawskiego interweniują w Czechosłowacji, w większych miastach w Polsce rozgrywają się wydarzenia Marca 1968...

07.12.2017

Praca szuka farmaceuty

Niskie bezrobocie, o jakim mówi się w ostatnich miesiącach, oznacza, że coraz łatwiej znaleźć pracę lub wynegocjować podwyżkę. Taka sytuacja sprzyja farmaceutom, którzy nie boją się wyzwań, zmiany pracy i polepszenia swoich warunków bytowych. Fachowy personel aptek jest obecnie bardzo poszukiwany i cenny na rynku pracy.

06.12.2017

Szybko nie znaczy dobrze

Koncerny farmaceutyczne na całym świecie nie istnieją jedynie dla idei. Wszyscy przez lata ich praktyk zdążyli już przywyknąć do myśli, że chodzi o pieniądze. Miliardy pochłaniane przez nieraz kilkunastoletni etap badań klinicznych i porejestracyjnych skutkują później zwyżkami cen i trudnościami w dostępie do nowatorskich terapii.

05.12.2017

Mamusia wie najlepiej cz 1.

Relacja farmaceuta-pacjent jest jednym z ważniejszych czynników gwarantujących prawidłową farmakoterapię. Przekazanie pełnej informacji o leku, jego dawkowaniu, potencjalnych interakcjach, sposobie aplikacji, działaniach niepożądanych pozwala pacjentowi świadomie zażywać leki i obserwować efekt terapeutyczny, dzięki czemu obniża się ryzyko wystąpienia problemów lekowych. Co jednak w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko?

01.12.2017

Co podwyżki wynagrodzeń w Biedronce oznaczają dla pensji farmaceutów?

Jak podaje serwis money.pl, znana sieć sklepów Biedronka od 1 stycznia podnosi wynagrodzenie swoim pracownikom. W rezultacie po podwyżce sprzedawca-kasjer dostanie 3250 zł brutto, czyli 2700 zł pensji zasadniczej i 550 zł dodatku za 100 proc. obecności w pracy. Ci z dłuższym stażem pracy będą mogli zarobić nawet 3550 zł, czyli ok. 2540 zł na rękę.

29.11.2017

#mamczasrozmawiac

HIV, czyli ludzki wirus niedoboru odporności, od dziesięcioleci stanowi wyzwanie dla świata nauki ze względu na ogromną różnorodność genetyczną i zdolność wirusa do mutacji. Tylko w ciągu kilku ostatnich lat liczba zakażonych wirusem wzrosła dwukrotnie, osiągając niemal 37 milionów osób na świecie i około 35 tysięcy w Polsce. Każdego dnia o swoim zakażeniu dowiadują się 3-4 osoby.

27.11.2017
24.11.2017

Food Pharmacy - nudne, sztuczne i naciągane

Mia Clase i Lina Nertby połączyły siły w poszukiwaniach rzetelnych źródeł, rozmawiały z wieloma specjalistami i testowały na sobie różne specyfiki. Ostatecznie doszły do wniosku, że kluczem do sukcesu są zdrowe jelita, pełne dobrych bakterii. Chcąc dzielić się wiedzą i doświadczeniem – założyły bloga Food Pharmacy. Po sukcesie w sieci powstała książka.

23.11.2017

Czy apteka powinna oddać pacjentowi pieniądze za wycofany lek?

Etopiryna Extra, Amol, Ambroksol Takeda, Febrisan, Oekolp czy Sortis to tylko część leków, o których wycofaniu (niektórych serii) z obrotu zadecydował w ostatnich tygodniach Główny Inspektor Farmaceutyczny. Media z lubością o tym fakcie informowały i ostrzegały Polaków przed ich stosowaniem.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj