To upokarzające dla farmaceuty, żeby czekał, aby o drugiej w nocy sprzedać prezerwatywy | farmacja.pl

To upokarzające dla farmaceuty, żeby czekał, aby o drugiej w nocy sprzedać prezerwatywy

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-12-11 07:50:00 /

Aptekarze w Skarżysku nie chcą już pełnić całodobowych dyżurów. Podczas ostatniej sesji rady powiatu, gdy samorządowcy podejmowali uchwałę w tej sprawie, pojawił się przedstawiciel samorządu aptekarskiego. Nie przebierał w słowach...

Jakie leki kupują w nocy klienci aptek? Zdaniem ich właścicieli to w zdecydowanej większości trzy produkty; prezerwatywy, żele intymne i pojemniki na mocz. Czasem tabletka „dzień po”. Ewa Strzelec, właścicielka sieci aptek „Millenium” na sesji nie przebierała w słowach.

- To upokarzające dla farmaceuty, by czekał tylko po to, żeby o drugiej w nocy sprzedać prezerwatywy. W Skarżysku działa 20 aptek, na granicy opłacalności. A dyżurujemy bezpłatnie. Może i państwo radni zaczną pełnić nocne dyżury? A nuż przyjdzie jakiś interesant? - ironizowała.

Według przepisów apteki mają obowiązek pełnić nocne dyżury. Ich harmonogram w przypadku powiatu skarżyskiego ustala rada. Tymczasem aptekarze nie chcą dyżurować. Ich zdaniem zwyczajnie nie ma to sensu. - Dostosowaliśmy się do potrzeb rynku i pracujemy do godziny 23. Potem już prawie nikt nie przychodzi. Przez całą noc, do ósmej rano pojawiają się zwykle jedna, dwie osoby. A bywa, że nikt. Za nocne dyżury nikt nam nie płaci, a to są duże koszty - mówi jeden ze skarżyskich aptekarzy.
Ewa Strzelec w imieniu skarżyskich aptekarzy zadeklarowała samorządowcom kompromis.

- Proponujemy, by apteki pracowały do godziny 23.00, później wybrany punkt pełniłby dyżur „na telefon”. Informacja o tym byłaby umieszczona w widocznych miejscach. W przypadku recepty wypisanej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym po godzinie 23 farmaceuta byłby na miejscu w ciągu 20 minut i wydał lek - mówiła.

Więcej na ten temat pisze Echodnia.eu.

Źródło: echodnia.eu

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj